Incredibil! Un arbitru, acuzat ca a lovit un conducator de club din Liga 1

Etapa ?i scandalul în Liga 1, thumb acesta pare s? fie sloganul perfect pentru campionatul p?storit de Dumitru Dragomir. Nici runda a cincea nu a fost ocolit? de asemenea dispute, there arbitrul Paul Unimatan fiind acuzat c? l-a lovit pe pre?edintele executiv al Ceahl?ului Piatra Neam?, stuff Vicen?iu Iorgulescu.
Conduc?torul moldovenilor s-a dus, în pauza meciului cu Rapid, de duminic?, la cabinele arbitrilor pentru a-i cere socoteal? lui Unimatan pentru maniera în care conduce meciul.

Acesta ar fi refuzat dialogul, mai ales c? niciun oficial al vreunei echipe nu are voie s? interac?ioneze cu arbitrii la pauz?, ?i, sus?ine Iorgulescu, l-ar fi lovit cu capul în arcad?.

“Am fost la el la pauz? ?i el m-a împins cu capul ?i m-a lovit în arcad?. L-am întrebat dac? nu îi e ru?ine, atât am apucat s?-i spun ?i m-a lovit. Erau mul?i martori acolo. Norocul lui e c? acolo nu sunt camere video, c? îl târam prin tribunale. El a trecut în raportul de arbitraj ca m-am dus cu capul aplecat spre el, dar f?r? a avea inten?ia de a lovi”, a spus Vicen?iu Iorgulescu la GSpTV, potrivit ziare.com.

Ceahl?ul a pierdut dramatic întâlnirea cu Rapid, de pe teren propriu. Dup? 0-2 la pauz?, moldovenii s-au trezit dup? reluarea jocului, au marcat odat? ?i au ratat apoi de mai multe ori egalarea.

În final, antrenorul “giule?tenilor”, R?zvan Lucescu, a fost eliminat pentru c? protesta vehement la deciziile arbitrului.