Lista câștigătorilor la tenis de câmp

cupe-tenis-de-campS-a pus punct competi?iei toamnei la tenis de câmp. Început? din luna septembre, ambulance atunci când a fost dat start înscrierilor pentru concurs, Cupa Municipiului la tenis de câmp 2016 s-a încheiat cu festivitatea de premiere a juc??torilor care au fost cei mai buni. Premierea a fost f?cut? de viceprimarul Gabriela Nedelcu.

Zeci de p??c?neni s-au înscris pentru turneul din acest an la tenis de câmp. Dup? mai bine de dou? luni de joc, pe categorii de vârst?, a avut loc premierea. Joi seara, 3 noiembrie începând cu orele 18:30, cei mai buni juc?tori au primit diplome, medalii, cupe, articole sportive ?i un premiu în bani pentru c? au r?spuns provoc??rii. Premierea a fost f?cut? de viceprimarul Municipiului Gabriela Nedelcu la Casa de Cultur? “Mihail Sadovenu” din Pa?cani.

Men?ion?m c? s-au premiat locurile I, II ?i III la 8 categorii de vârst?, fete – b?ie?i, dup? urm?toarea schem?: Categoria 8 – 13 ani feminim ?i masculin,   Categoria 14 – 17 ani feminim ?i masculin,  Categoria 18 – 30 ani masculin, Categoria peste 18 ani feminin, Categoria 31 – 49 ani masculin, Categoria 50 – 59 ani masculin, Categoria peste 60 ani masculin. A fost oferit ?i un premiu special. Este vorba despre „Cel mai în vârst? participant”, premiu ce a ajuns la Petru Taciuc.

Fondul de premiere a fost de 9.600 lei. Din ace?ti bani s-au cump?rat diplome, cupe, mingi de tenis, afi?e ?i premierea în bani. Locul I a primit 300 lei, locul II – 250 lei iar locul III – 200 lei.

Scopul proiectului este promovarea sportului ca alternative de petrecere a timpului liber.