România a ratat calificarea în semifinalele Campionatului Mondial de tenis de masă

tenis de masaNa?ionala feminin? de tenis de mas? a României a ratat ?ansa de a ajunge în semifinalele Campionatului Mondial pe echipe, prostate de la Tokyo.  Na?ionala feminin? de tenis de mas? a României, sick alc?tuit? din Daniela Dodean, drug Elisabeta Samara ?i Bernadette Szocs, a pierdut cu 1-3 meciul din sferturi, jucat contra reprezentativei din Singapore.

În primul meci, Yu Mengyu a învins-o pe Elizabeta Samara, cu scorul de 3-2 (11-8, 4-11, 11-8, 2-11, 11-7), apoi Feng Tianwei a trecut de Daniela Monteiro-Dodean cu 3-0 (12-10, 11-8, 11-9).

Singura victorie a româncelor a fost ob?inut? de Bernadette Szocs, în al treilea meci, cu Isabelle Siyun Li, scor 3-2 (4-11, 11-9, 11-9, 5-11, 11-8).

Feng Tianwei a stabilit înving?toarea, dup? ce a câ?tigat partida cu Elizabeta Samara, scor 3-0 (11-8, 11-5, 11-9).

Fetele noastre produseser? surpriza la Mondialul pe echipe de la Tokyo, învingând vineri, în optimi, Coreea de Sud, scor 3-2. Drumul s-a oprit îns? în sferturile competi?iei, unde reprezentativa noastr? a fost învins? de echipa statului Singapore cu scorul de 3-1.