Un pascanean se afla printre cei 65 de elevi din tara care au luat Bacul cu 10

Cele mai multe medii de 10 au fost in judetul Iasi, troche la Bac 2011.

In clasamentul notelor perfecte este si judetul Dolj, pharm pe locul al doilea, urmat de Cluj.

Vezi in articol cine sunt cei mai buni elevi.

Iata lista celor mai buni 65 de elevi din tara, potrivit rezultatelor publicate pe portalul specializat Bacalaureat 2011 edu.ro:

JUDETUL IASI

ALECSA C. MADALINA – COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU”
BARBUTA C. BIANCA – COLEGIUL NATIONAL
CIOBANITA C. CONSTANTINA – CATALINA – COLEGIUL NATIONAL “EMIL RACOVITA”
CIOBANU C. RAZVAN -COLEGIUL NATIONAL “EMIL RACOVITA”
COZMA C. ADRIANA-ELIZA – COLEGIUL NATIONAL “EMIL RACOVITA”
CUCOS C. IOANA – COLEGIUL “COSTACHE NEGRUZZI” IASI
MIHAI-STEFAN-CRISTIAN – COLEGIUL NATIONAL “EMIL RACOVITA”
MIHAI C. MONICA ANDREEA – COLEGIUL “COSTACHE NEGRUZZI”
MIRON N. DIANA SMARANDA – COLEGIUL “COSTACHE NEGRUZZI”
NEGRESCU T . DELIA – ANA – COLEGIUL NATIONAL “MIHAIL SADOVEANU” PASCANI
SAVA S. ECATERINA – COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU”
SAVINESCU I. DIANA IOANA – COLEGIUL “COSTACHE NEGRUZZI”

JUDETUL DOLJ

BABA I . ANDREEA GABRIELA – LICEUL TEORETIC “INDEPENDENTA” CALAFAT
BELU M.C ANDREEA-MIHAELA – LICEUL TEORETIC “HENRI COANDA” CRAIOVA
CALINA V. LAURA-RUXANDRA – LICEUL TEORETIC “HENRI COANDA” CRAIOVA
CHELARU E.I. THEODORA ANCA – COLEGIUL NATIONAL “ELENA CUZA” CRAIOVA
CIOBANU D. ROBERTA GRATIELA – COLEGIUL NATIONAL “FRATII BUZESTI” CRAIOVA
COJOCARU S. ANDREEA LUCIA – COLEGIUL NATIONAL “CAROL I” CRAIOVA
TALPOSI M. ELENA MIHAELA – LICEUL “MIHAI VITEAZUL” BAILESTI
DRAGOMIR-STANCU D. ALEXANDRU-CONSTANTIN – LICEUL TEORETIC “INDEPENDENTA” CALAFAT
DUICA-TUDOR I.G. LOREDANA MIHAELA – COLEGIUL NATIONAL “CAROL I” CRAIOVA
IONICA A. OZANA LISANDRA – COLEGIUL NATIONAL “ELENA CUZA” CRAIOVA

CLUJ-NAPOCA

BACIU A. IULIA – COLEGIUL NATIONAL “MIHAI VITEAZUL” TURDA
MARIAN S.I MARIA- ALEXANDRA – COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC “GHEORGHE LAZAR” CLUJ-NAPOCA
OARGA V. CATALIN-PETRU – COLEGIUL NATIONAL “MIHAI VITEAZUL” TURDA
PILUG M. MIHAELA – LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST “MARANATHA” CLUJ-NAPOCA
PLAIAN E. IULIA – COLEGIUL NATIONAL “GEORGE COSBUC” CLUJ-NAPOCA
RASINAR S. LAURA-LUCIA – LICEUL TEORETIC “NICOLAE BALCESCU” CLUJ-NAPOCA
SUCIU E.V. MELINA – COLEGIUL NATIONAL “MIHAI VITEAZUL” TURDA
ZANOAGA O.C. NADINA-RODICA – LICEUL TEORETIC “GHEORGHE SINCAI” CLUJ-NAPOCA

JUDETUL DAMBOVITA

ANDREI I. OANA-ANDREEA – COLEGIUL NATIONAL “IENACHITA VACARESCU” TARGOVISTE
EFTIMIE I. STEFANA-SILVIA – COLEGIUL NATIONAL “IENACHITA VACARESCU” TARGOVISTE
FEIEER G.N. ANDREI ALEXANDRU – COLEGIUL NATIONAL “CONSTANTIN CARABELLA” TARGOVISTE
PUIU M. STELUTA ANDREEA – COLEGIUL ECONOMIC “ION GHICA” TARGOVISTE
VERZEA C. LOREDANA-ANDREEA – GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL “AUREL RAINU” FIENI

JUDETUL ARAD

CAPATINA LAURENTIU – VICTOR COLEGIUL NATIONAL “MOISE NICOARA” ARAD
GHITA VLAD-BOGDAN – COLEGIUL NATIONAL “MOISE NICOARA” ARAD
IOSIM V. NADINA – LICEUL PEDAGOGIC “DIMITRIE TICHINDEAL” ARAD

JUDETUL BRAILA

BAURCEANU G. DAN-GABRIEL – COLEGIUL NATIONAL “NICOLAE BALCESCU” BRAILA
FIREZAR-CODIRLA L.O. EMANUELA – COLEGIUL NATIONAL “GH.M. MURGOCI” BRAILA
HORNET N. ALINA-NICOLETA – COLEGIUL NATIONAL “GH.M. MURGOCI” BRAILA

JUDETUL BUZAU

BOSCODEALA C.O BOGDAN – COLEGIUL NATIONAL “B. P. HASDEU” MUNICIPIUL BUZAU
PALCAU A. MARIA – COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BUZAU
PERICLE FL. ANDRA – COLEGIUL NATIONAL “B. P. HASDEU” BUZAU

JUDETUL MARAMURES

BREBAN N. TEODORA – LICEUL – TEORETIC “EMIL RACOVITA” BAIA MARE
FLOREAN S.S. IOANA ANDREEA – LICEUL TEORETIC “PETRU RARES” TARGU LAPUS
TODORAN R. HORATIU GEORGE – COLEGIUL NATIONAL “GHEORGHE SINCAI” BAIA MARE

BUCURESTI

CRACIUN M. ALINA MIHAELA – LICEUL TEORETIC “JEAN MONNET”
STOICA C.I. RAZVAN-ANDREI – COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA “TUDOR VIANU” BUCURESTI

JUDETUL OLT

TANASE M. ROXANA GABRIELA – COLEGIUL NATIONAL “ION MINULESCU” SLATINA
TANDARICA I. LAURENTIU CORNEL – COLEGIUL NATIONAL “ION MINULESCU” SLATINA

JUDETUL SIBIU

COMAN M. STELIANA-DORA – COLEGIUL NATIONAL “O.GOGA” SIBIU
GITA V. ELENA-IULIA – COLEGIUL NATIONAL “O.GOGA” SIBIU

JUDETUL SATU MARE

CORA I. DALIA NADINA – COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” SATU MARE
POP G. ADINA LAURA – COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” SATU MARE

JUDETUL CARAS-SEVERIN

COZMA D.C. DORINA-ELENA – LICEUL TEORETIC “MIRCEA ELIADE” RESITA

JUDETUL CALARASI

CRETU C.D. OANA ELIZA – LICEUL TEORETIC “NEAGOE BASARAB” OLTENITA

JUDETUL ALBA

DAMIAN N. PAULA-MADALINA – COLEGIUL NATIONAL “LUCIAN BLAGA” SEBES

JUDETUL PRAHOVA

BABA V. ELENA-CATALINA – COLEGIUL NATIONAL “ION LUCA CARAGIALE” PLOIESTI

JUDETUL TULCEA

IONESCU P. NAOMI – COLEGIUL DOBROGEAN “SPIRU HARET” TULCEA

JUDETUL TELEORMAN

MINCIUNA M. ADRIANA IONELA – LICEUL PEDAGOGIC “MIRCEA SCARLAT” ALEXANDRIA

JUDETUL CONSTANTA

OLARASU N. IOANA -LICEUL TEORETIC “CALLATIS” MANGALIA

JUDETUL ARGES

RADU GH. SIMONA – COLEGIUL NATIONAL LICEAL “ZINCA GOLESCU” PITESTI

JUDETUL GORJ

TASCAU D.D. IULIA-MARIA – COLEGIUL NATIONAL “TUDOR VLADIMIRESCU” TG-JIU

JUDETUL BOTOSANI

CISLARIU D. ELENA-MIHAELA – COLEGIUL ECONOMIC “OCTAV ONICESCU”

Sursa

Comentarii

comentarii